Rostoucí lyže aneb půjčovna sportovního vybavení

Nabízíme zapůjčení sportovní vybavení na celý rok, tj. od 1. října aktuálního roku do 31. října následujícího roku. Zapůjčení je možné v průběhu celého roku, ale vrácení je nutné do 31.října!

Zapůjčené vybavení můžete během roku kdykoliv vyměnit za jiné. V případě snowboardu, lyží a běžek může být účtován poplatek za servis skluznice a hran. Pokud budete na konci sezony měnit zboží za jiné, tento poplatek Vám nebude účtován.

Další sezonu Vám sportovní zboží vyměníme za větší velikost pouze s doplatkem do aktuální prodejní ceny zboží. Služby půjčovny je možné ukončit pouze na konci roční zápůjční lhůty, tzv. pouze v průběhu měsíce října. Zapůjčené zboží nevrácené do 31. října zůstává zákazníkovi, vratná záloha propadá AraSportu.

Ceník půjčovného

Délka zapůjčení Z prodejní ceny vybavení
Víkend 20%
Týden 30%
Sezóna 50%

Při zapůjčení skládá nájemce vratnou zálohu v plné výši prodejní ceny zboží, na místě a v hotovosti.
* uvedená lhůta platí pro kalendářní dny, zboží nelze vracet o víkendu

Příklad 1: běžný dětský lyžařský set (lyže, hůlky, boty, helma, brýle) v hodnotě 3 000 Kč si zapůjčíte na víkend za 600 Kč se zálohou´2 400 Kč. Při zapůjčení tedy složíte částku 3 000Kč a při vrácení zapůjčeného zboží Vám bude vrácena záloha 2 400Kč.

Příklad  2: běžný dospělý lyžařský set v hodnotě 4 000 Kč si zapůjčíte na celou sezónu za 2 000 Kč se zálohou 2 000 Kč. Při zapůjčení tedy složíte částku 4 000 Kč a při vrácení zboží Vám bude vrácena záloha ve výši 2 000 Kč.

Servis

Nabízíme kompletní servis zimního sportovního vybavení i s potvrzením o seřízení dle níže uvedeného ceníku.

Servis je prováděn odborně proškoleným týmem na rakouském stroji Wintersteiger. Na tomto stroji Vám umíme udělat základní servis skluznice na brusném pásu. Pro náročnější zákazníky nabízíme na míru vytvořenou strukturu skluznice na speciálním kameni. Vhodnou volbou struktury skluznice můžete docílit lepších jízdních vlastností, např. rychlá jízda, střední oblouk, carving atd.

Ceník servisních prací

Služba Cena
Voskování a leštění skluznice (univerzální parafín) lyže 150,-
snowboard 200,-
Základní servis - broušení hran, broušení skluznice, voskování a leštění skluznice lyže do 130cm 300,-
lyže nad 130cm 350,-
snowboard do 130cm 350,-
snowboard nad 130cm

400,-

Základní servis + struktura - broušení hran, broušení skluznice, struktura skluznice (dle dohody), voskování a leštění skluznice

 lyže do 130cm  400,-
lyže nad 130cm 450,-
Běžky servis - broušení skluznice, struktura skluznice, voskování a leštění 350,-
Vyspravení rýh ve skluznici 50,- až 300,-
Seřízení vázání s potvrzením 200,-

Seřízení vázaní

K seřízení vázání používáme švýcarský automatizovaný stroj MONTANA JETBOND, který digitálně měří tuhost vázání v horizontální ose. Dle individuálních parametrů zákazníka (váha, výška, zkušenosti) stroj změří optimální nastavení vázaní pomocí simulace pádu na lyžích. Stroj umí rozpoznat mechanická poškození vázání, která nelze zjistit při ručním seřízení „šroubovákem.“ Po skončení úspěšného seřízení vytiskne stroj potvrzení o funkčnosti. V případě neúspěšného seřízení (z důvodu vady nebo nevhodnosti vázání) není potvrzení vystaveno a neúčtujeme si poplatek za tuto službu.
Stroj je každé dva roky kalibrován přímo švýcarskými odborníky společnosti Montana.